FALL 2021 ADVANCEMENT RESULTS

15 December 2021 TITLE:  FALL 2021 ADVANCEMENT RESULTS:

Destroyer Squadron 21 would like to congratulate the following Sailors on promoting to the next rank!  CDS-21 had 162 Sailors promote this advancement cycle!  BRAVO ZULU and SOLOMONS ONWARD!

ACEVEDOGUTIERREZ LEILANI MA                OS2
ALEXANDER SAMUEL III                    IT2
ALEXANDER TYLER LEE                    GSE2
ALLAN TYLER STANLEY                    OS2
ALLEN CHASE DONALD                    GM3
ALLEN ROBERT NICHOLAS                    OS3
ANDERSON JAYMES MACKENZIE                BM2
ARAIZA MARK ANTHONY JR                    CTT2
ASKEW CHRISTIAN ERIC LEE                CTT2
AVERY IAN KENNETH                    CTT2
BAGNALL JASON ROBERT                    FCA1
BENNETT BRAYDEN CHRISTOPHER                IT2
BENNETT KYLE JAMES                    CTR2
BOWEN TRENTON JOSEPH                    CTM2
BOYD NOAH JACOB                        GM2
BRAULIK JOSHUA MICHAEL                    STG2
BRAUN JEFFREY COLLIN                    IT3
BRIGHT RYAN MCKINLEY JR                    GSM3
BYRD KEVIN ROSHARD JR                    QM2
CAOAGDAN CESARJOREL SUNGA                OS2
CARO GARRETT JOSEPH                    FC2
CARRERO RAFAEL III                    OS2
CASARESCASTILLO MICHAEL ANG                CTR2
CASTRONEGRON NEIDA MICHELLE                YN2
CHELLUCK ETHAN MICHAEL LEE                IT2
CHEN PHILLIP                        FC2
CHESTNUT HUNTER EDWARD                    IT3
CLOUGHLY CHARLES BAILEY                    STG2
COFFIN RAVEN NEKHIYAH                    IT3
COLEMAN MICHAEL AARON                    CTT2
COLLEDGE DANIEL LOUIS                    IT3
COLQUITT MICHAEL WAYNE                    FCA2
COOMBS JACOB ROSS                    OS3
COREY CONNOR KINCAID                    EM2
COREY TYLER JOSEPH                    GSE3
CORTES CARLOSJOSE TANDOG                BM3
CROUCH TYLER CHANSON                    MM2
DEAL JAMES KENNETH JR                    GSE1
DEANGELO JUSTYN MICHAEL                    FC2
DELACRUZ VICTOR MANUEL                    GSM3
DEMPSEY DYLAN REID                    STG2
DENNEY KAYLA E                        OS3
DEVEROUX ANDREW P                    STG3
DITO JACOB LOUIS                    IT1
DWORKIN GRAYSON JOSEPH                    OS3
EASTMAN JOHN EVERETT                    IT2
EGGERT EVAN SCOTT                    GSE2
EISEN CARSON ALEXANDER                    QM3
ESCOBAR MARCOS ANTONIO                    FCA2
ESPINOZA LILLY MARIE                    QM3
ESTRADA VICTOR MANUEL JR                CTR2
EVANS KYLEJORDAN TYLER                    OS2
EZPARZA ALEJANDRA CAROLINA                GSM3
FLOYD CADIN JAMES                    FC2
FURGESON ZACHARY ISAIAH                    FC2
GAINES HASAN JAROME                    STG3
GARCIA ADRIAN EDWARD                    FCA2
GERBERDING SAMANTHA NICOLE                GSE3
GIBSON GELIQUE B                    LS3
GILHIDALGO JESUSENRIQUE                    HT3
GRATTON DANIEL ANDRES                    CS3
GRAVES TRUE VICTORIA                    IT1
GREEN ROMAN BASIL                    CTT2
GRIFFIN COLEMAN LEWIS                    FCA1
GUERRA JEREMIAH                        OS3
HAIRSTON DAMIAN LAMONT                    OS1
HALEY SAMUEL COLIN                    CTR2
HALL ANNA NICOLE                    FC2
HANSEN JACOB ANDREW                    QM3
HELGREN CHANNING CANE                    GSM3
HEREDIA JOSHUA RAY                    FCA2
HERNANDEZ ALVARO                    ET2
HEXBERG ERIC KURTSEN                    IT2
HILEMAN TANNER REED                    IT2
HODGE KORY JAMES                    FCA1
HOVATTER JEREMY SCOTT                    FC2
HOWARD MARK ANDREW                    CTR3
HUITT WILLIAM LEE IV                    LS3
HUNDLEY JASON BERNARD                    GM1
HURTADORUIZVELASCO CRISTOPH                HT3
HUTCHISON ETHAN LEE                    CTT1
IMMESBERGER DANIEL WILLIAM                CTR2
JANSON JESSE CHRISTOPHER                DC2
JIMENEZMARQUEZ YENIEL                    GSM2
JORINSCAY TESSA MARIE                    OS2
JUSZKIEWICZ MASON JASPER                FCA1
KING DARIUS EMANUEL                    BM3
KOTALIK NOAH ALEXANDER                    FC2
LACK ROBERT WILLIAM III                    OS3
LADD WILLIAM EARL III                    CTR2
LEBEAUF ROBERE ADDISON                    OS1
LESLIE JORDAN CEDAR                    FC2
LEWANDOWSKI DEVON JAY                    OS3
LIBREROS DANIEL                        GM2
LIU WEI                            MR2
LOCHER PATRICK FINLEY                    GM3
LOPEZ MARCOFERRY JOHN SEGUN                CS3
LOUIS JAHNOAH WILFRED                    OS2
LOVE LAIDE EVELYN                    STG2
LOVELACE CLARENCEMATTHEW EL                STG3
MACIAS MIGUEL ANGEL JR                    FCA2
MACKLIN DILLON BLAKE                    ET1
MANALO CHRISTIAN INGAL                    FC2
MANDELBAUM DAVID JOSEPH                    OS1
MANN MICHELLE YOKO                    ET2
MARTINEZCERRADA EDUARDO ENR                FCA1
MATUSZEWSKI ADRIAN                    IT2
MAULDIN STEPHEN ARTHUR II                CTT3
MAURER MCKINLEY EDWARD                    STG2
MAYER JORDAN EDWARD                    GSM2
MCCLENDON RAYNOR WALKER                    LS3
MCCRACKEN CARLOS ROLLAND JR                GSE3
MCCRAW KYLE EDWARD KUSSNER                MR3
MCLAUCHLIN JOHN MICHAEL                    IT2
MEJIADIAZ HAYLI RENEE                    OS2
MERRY RILEY ERIC                    CTR2
MILLER JENNICA DAWN ELECTIA                OS3
MILOSKOVICH STEVEN ELVIS                GSE3
MOLINAPEREZ MIGUEL F                    YN2
MUDD FRIEDA KATHRINA                    FC2
ONEAL IVAN MATTHEW                    GSE2
OWENS CHASE AARON                    FCA2
PALACIOS KAILAANN MARIE                    FC1
PEDROZA MARIO EDUARDO                    OS2
PENA JORGE JR                        OS3
PILLA VINCENT LAURO                    GSE3
PORT TAYLOR ASHTON                    ET2
PRADIA ANNETTE                        LS2
PREVOST GERALD C                    OS3
REDD GARRETT MATHEW WILLIAM                FC2
REYNOLDS WESLEY CHANCE                    CS2
RODRIGUEZ ISAAC ANDREW CRUZ                CS2
ROGERS AARON SAXON                    LS2
RONQUILLO JUAN CARLOS JR                STG3
ROSSMAN WILLIAM MEIER III                CTM2
SANDOVAL ANNALIE RENEE                    OS3
SANDOVAL RIGOBERTO DURAN II                BM2
SCHAFER JUSTIN TYLER                    EM1
SCHATZ DANIEL MILLER                    ET2
SEGEAR CORY JOHN                    LS1
SIEPMAN KIERA MARGARET                    CTT3
SINGLETON ANTHONY LEMAR JR                FCA2
SMITH DAVID JOHN                    GM3
SMITH STEVE LYNDON JR                    STG3
SPEARS CHRISTIAN SCOTT                    CTT2
STEVENS DUPREE DAQUAN                    GSE1
SUNG KILHUN                        EM3
SUSHAK JACOB WAYNE                    ET2
TACURIGAVILANES KEVIN ESTEB                CTR2
THOMAS FITZEROY GENERAL                    OS3
VARGAS EDUARDO                        CS2
VEGA ISAIAH ALEXANDER                    FC2
VITERVO CRISTIAN ORTIZ                    GSM3
VU ERIC                            LS2
WARREN ARIANA TAYLOR                    IT2
WATSON BRYAN                        EM2
WERNERT ISABELLA KATHRINE                QM3
WESLEY MARK ANTHONY                    CS2
WILLIAMS NOAH                        STG2
WITMER ZANE GILLESPIE                    FCA2
YAI MOSES DENG                        OS3
YANKEL EUGENE JOHN III                    GSM2
 
Commander, Naval Surface Forces, U.S. Pacific Fleet, 2841 Rendova Rd. San Diego, CA 92155-5490
 
This is an official U.S. Navy website
Email: Public Affairs Officer | Webmaster
Commander, Naval Surface Forces, U.S. Pacific Fleet, 2841 Rendova Rd. San Diego, CA 92155-5490

This is an official
U.S. Navy website

U.S. Pacific Fleet
2841 Rendova Rd
San Diego, CA
92155-5490

Email:
Public Affairs Officer
Webmaster

 
Guidance-Card-Icon Dept-Exclusive-Card-Icon